دوشنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۸
خانه --> اخبار مرکز --> حجه الاسلام  ایمانی: به جرئت می توان گفت که علم کلام اشرف علوم است/ دشمن شناسی از ویژگی های امام راحل بود.

حجه الاسلام  ایمانی: به جرئت می توان گفت که علم کلام اشرف علوم است/ دشمن شناسی از ویژگی های امام راحل بود.

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام در دیدار با دانش پژوهان مرکز مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی مشهد بیان داشت: تجلیل و تکریمی که امام صادق(ع) از هشام، آن جوان ۱۸ ساله در حضور بزرگان از اصحابشان داشتند شرافت این علم را نسبت به دیگر علوم بیان می دارد.

وی افزود: تبلیغ باید به زبان قوم باشد تا اثرگذار باشد و منظور از زبان قوم علاوه بر دانستن زبانهای مختلف ، آشنائی با فرهنگ ، آداب و رسوم اجتماعی اقوام و ملتها می باشد ، باید افکار و مطالعات آنها را نیز بدانیم به عنوان مثال، بنده خودم در مسجد النبی(ص) در گفتگوئی که با یک سنی مصری داشتم جهت تفهیم مشروعیت بوسیدن ضریح و تبرک به آن با توجه اینکه مخاطب اهل شعر و ادب بود از این شعر که در داستان لیلی و مجنون آمده استفاده نمودم : أمر علی الدیار دیار لیلی  و أُقبل ذالجدار جداری .

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این دیدار که در آستانه چهلمین سالروز پیروز انقلاب اسلامی ایران برگزار گردید، دشمن شناسی را از ویژگی های امام راحل دانست و گفت: پس از امضای قرارداد کمپ دیوید با روشنگری ایشان شعار مردم از مرگ بر شاه تبدیل به « مرگ بر سه مفسدین : کارتر و سادات و بگین » شد .

وی دلیل اینکه آمریکا هواپیمای حامل امام را ساقط نکرد اینگونه دانست که سران امریکا تصور می کردند ایشان هم مثل سایر سیاستمداران دنیا وقتی که بر صندلی قدرت تکیه بزند پشت پا به اعتقاداتش زده و از سر سازش درمی آید، همانگونه که محمد مرسی وقتی که رئیس جمهور مصر شد از آمریکا به دلیل شعارهای تند انتخاباتی اش عذرخواهی نمود و با اعزام سفیر به تلاویو در ضمن نامه ای به شیمون پرز نوشت از خدا دوام دولت و بقای عمر شما را خواستارم .

و این در حالی بود که از اولین اقدامات امام پس از انقلاب تعطیل کردن سفارت اسرائیل و تبدیل آن به سفارت فلسطین بود در حالی که فلسطین دولتی در دنیا نداشت که سفیر داشته باشد لذا وزارت امور خارجه از یاسر عرفات که آن زمان چهره شاخص و رئیس یک سازمان فلسطینی در مبارزه با اسرائیل بود خواست شخصی را به عنوان سفیر راهی ایران نماید .

دیگر اقدام مهم امام برای جهانی کردن اسلام ، انقلاب و مسئله فلسطین ، اعلام روز جهانی قدس و راه اندازی مراسم برائت از مشرکین در حج بود .

در همان زمان عده ای علیه امام خناسی کرده و گفتند ایشان سنی زده شده نمی بینید بجای اقدام جهت ساخت بقیع ، در مدینه راهپیمائی وحدت راه انداخته و شعار آزادی قدس را مطرح می کند .

برگزاری مراسم روضه عاشورا در جمارن و گریه های امام که از تلوزیون پخش می شد ، عاشورا و امام حسین (ع) و شیعه را به دنیا معرفی و توطئه سنی زدگی را خنثی کرد که باعث خناسی از سوی تعدادی سنی شد که اعلام هفته وحدت در راستای خنثی کردن این توطئه بود .

 

 

 

حتما ببینید

نشست تخصصی “بررسی چالش های فکری معاصر جهان اسلام و راهکارهای برون رفت”

حجت الاسلام و المسلمین زمانی در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر با …

رشد داعش در جنوب شرق آسیا

موسسه تحقیقاتی و پژوهشی آمریکایی«رند» تحلیل جدیدی پیرامون رشد داعش در جنوب شرق آسیا و فرصت های این گروه برای گسترش در این منطقه ارائه داده است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *