چهارشنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۸
خانه --> اخبار جهان اسلام --> رهبر طالبان: هدف ما از مذاکره و جنگ پایان اشغال و حاکمیت نظامی اسلامی است

رهبر طالبان: هدف ما از مذاکره و جنگ پایان اشغال و حاکمیت نظامی اسلامی است

 

«ملاهبت الله آخندزاده» رهبر گروه طالبان در آستانه عیدقربان اظهارداشت که نیروهای طالبان در روزهای عید به مصونیت مردم توجه داشته باشند.

وی در این بیانیه گفت که دشمن در حال شکست است و طالبان در عرصه‌های نظامی و سیاسی با تدبیر راه می‌پیماید. در جریان عملیات الفتح مناطق زیادی را تصرف کرده است.

بر اساس این بیانیه، همزمان با گسترش روابط سیاسی با کشورهای جهان و منطقه در داخل افغانستان نیز طالبان در موضوع صلح و آشتی با شخصیت‌ها و طرف‌های سیاسی پیشرفت داشته است.

رهبر طالبان با اشاره به افزایش درگیری‌ها و روند مذاکرات صلح تصریح کرد که هدف ما از جنگ و مذاکره پایان اشغال و حاکمیت نظامی اسلامی در افغانستان است.

در این بیانیه همچنین آمده است: «محافظت از پروژه‌های عام المنفعه، حمایت از فعالیت‌های غیر مغرضانه مؤسسات خیریه، حفاظت ثروت و دارایی ملی و در مجموع پیشرفت همه جانبه کشور، هدف و جزو پالیسی ماست».

هبت الله آخندزاده از نیروهای امنیتی افغانستان نیز خواست که برای خروج نظامیان خارجی و ایجاد نظام اسلامی تلاش کنند.

از سوی دیگر، این بیانیه خطاب به مقامات آمریکایی نیز گفت که روند مذاکرات صلح را صادقانه ادامه دهید و از بمباران و حملات به غیرنظامیان همچنین اظهارات ضد و نقیض درباره روند مذاکرات دست بردارند.

رهبر طالبان در این بیانیه بر ادامه جنگ با نیروهای خارجی تاکید کرد.

حتما ببینید

نشست تخصصی «تحلیل تاریخی آیات غدیر» برگزار می‌شود

نشست تخصصی «تحلیل تاریخی آیات غدیر» به همت هیئت اندیشه‌ورز حوزه، جامعه و تمدن اسلامی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، چهارشنبه ۲۳ مرداد برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *