دوشنبه , ۷ بهمن ۱۳۹۸
خانه --> اخبار مرکز --> نشست علمی با “موضوع رفتارهای عملی ائمه علیهم السالم در مواجهه با پیروان دیگر مذاهب اسلامی”

نشست علمی با “موضوع رفتارهای عملی ائمه علیهم السالم در مواجهه با پیروان دیگر مذاهب اسلامی”

به گزارش معاونت پژوهش مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی، نشست علمی با “موضوع رفتار های عملی ائمه اطهار علهیم السلام در مواجهه با پیروان دیگر مذاهب اسلامی” در محل نشست های این مرکز و با حضور حجت الاسلام و المسلمین “آل مجدد شیرازی” برگزار گردید.

حجت الاسلام آل مجدد شیرازی در ابتدای بیانات خود به تعریف اسلام و اینکه با گفتن شهادتین، شخص در دایره اسلام وارد می شود، پرداختند.

 

در ادامه با الگو قرار دادن رفتار ائمه علیهم السلام خاطرنشان کردند که امروزه وهابی ها بخاطر نوع رفتار امام باقر و امام زین العابدین علیهماالسلام را از بزرگان خود می دانند و همچنین فرمودند که ائمه علهیم السلام با استدلال و حجت بود که مذهب را نگه داشتند، نه شمشیر و  اسلحه و همیشه در رفتار خود اعتدال را رعایت می کردند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود فرمودند که در برخورد با مخالفین (عامه) می بایست چند نکته را رعایت کرد: اول آنکه در نماز جماعت آنها شرکت داشته باشیم. دوم آنکه حق مسلمانی و همسایگی را نسبت به آنها رعایت کنیم. حق هیچ گونه توهین و ناسزا گفتن به آنها را نداریم.

درباره‌ی عبدالحسین

عبدالحسین

حتما ببینید

گفتگوی حجت الاسلام افضل آبادی با خبرگزاری حوزه علمیه خراسان

حوزه/ مدیر مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی مشهد گفت: با توجه به اینکه رویکرد اصلی مرکز آموزش پژوهش محور است، کلیه طلاب موظف هستند در هر ترم یک مقاله علمی تدوین نمایند که هم اکنون بیش از ۲۰۰ مقاله علمی تدوین و گردآوری شده است. به گزارش خبرگزاری حوزه ، مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی مشهد یکی از مراکزی است که تحت اشراف مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با زعامت آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی به فعالیت می پردازد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *