دوشنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۸
خانه --> اخبار مرکز --> برگزاری نشست بصیرتی «نهم دی، تجدید میثاق با ولایت»

برگزاری نشست بصیرتی «نهم دی، تجدید میثاق با ولایت»

نشست بصیرتی سیاسی با عنوان «۹دی، تجدید میثاق با ولایت» از سلسله نشست‌های مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی  با حضور طلاب و اساتید برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین نصر الله پژمانفر، نائب رئیس کیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که حوزه‌های علمیه خواستگاه اصلی انقلاب اسلامی ایران هستند گفت: حوزه علمیه قبل از انقلاب در برابر اتفاقات و رویدادها نقش جریان اپوزیسیون و معترض را ایفا می‌کرد اما امروز باید در نقش پاسخگویی و کمک به برون رفت از مشکلات جامعه فعالیت کند.
وی با تأکید بر اینکه حوزه علمیه باید در عرصه‌های مورد نیاز جامعه دینی مانند عرصه‌های تربیتی، ‌اجتماعی، روانشناسی، عرصه بین الملل، اقتصاد و غیره ورود پیدا کند، ابراز کرد: برخی از این عرصه‌ها بعد از انقلاب هیچ تغییری نداشته و تنها ظاهر و یا جلد و عناوین کتاب‌ها به ویژه کتاب‌های دانشگاهی تغییر کرده و محتوا اغلب قابل قبول نیست؛ حال با همین محتوا مدیرانی تربیت می‌شوند که نتیجه نسخه‌های آن‌ها برای برون رفت از برخی مسائل کشور قابل مشاهده است.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اجازه نمی‌دهیم کسی در برنامه‌های حوزه علمیه دخالت کند، تأکید کرد: حوزه علمیه نهادی مستقل است که برنامه ریزی، سیاست گذاری و فعالیت‌های اجرایی مستقلی دارد و در این میان دولت و مجلس در قبال حوزه تکالیفی در جهت تأمین زیرساخت‌ها برای فعالیت بهتر حوزه دارند که باید به آن عمل کنند.
حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر ادامه داد: اینکه رهبر معظم انقلاب تحول در علوم اسلامی را کار حوزه علمیه دانستند به این دلیل است که به جز حوزه هیچ نهادی حتی دانشگاه‌ هم نمی‌تواند این تحول که منجر به تغییر مسیر بشریت نیز خواهد شد را ایجاد کند.
وی در ادامه به رویداد تاریخی و حماسی ۹ دی‌ماه ۸۸ اشاره کرد و با بیان‌ این‌که عده‌ای مباحثی چون عدم ورود رهبری و عدم استفاده از ظرفیت قانون جهت برخورد قاطع با افراد متخلف در آن مقطع را مطرح کردند، خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم در جامعه به جایی برسیم باید بین مردم اتحاد و یکدستی باشد و از تفرقه و اختلاف میان مردم دوری شود.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که دشمنان در فتنه ۸۸ به دنبال ایجاد شکاف اجتماعی در میان مردم بودند که این حرکت را با عنوان تقلب در آرا آغاز کردند، ابراز کرد: سپس این حرکت را به سمت زیر سوال بردن مشروعیت نظام پیش بردند و ‌در این میان رهبر معظم انقلاب با درایت خویش میان مردم و جریانات منحرف فاصله انداختند و پشت صحنه تحرکات که براندازی نظام بود را به مردم نشان دادند و در نتیجه مردم در ۹ دی‌ ماه حمایت خویش را نشان دادند.

حتما ببینید

نشست تخصصی “بررسی چالش های فکری معاصر جهان اسلام و راهکارهای برون رفت”

حجت الاسلام و المسلمین زمانی در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر با …

رشد داعش در جنوب شرق آسیا

موسسه تحقیقاتی و پژوهشی آمریکایی«رند» تحلیل جدیدی پیرامون رشد داعش در جنوب شرق آسیا و فرصت های این گروه برای گسترش در این منطقه ارائه داده است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *